August 15, 2019

LIBER KUZHINE PDF

Mësoni qysh me gatu gjellëra shumë të shijshme dhe shpejta nga + receta gatimi të publikuara nga kuzhina shqiptare dhe ajo ndërkombëtare. Nderkohe bamjet i shplajme dhe i thajme me letra kuzhine, i sperkasim me pak vaj ulliri dhe i pjekim ne furre te parangrohur ne °C per minuta. Në libër jepet një ide e përgjithshme mbi kuzhinën italiane aq të famshme sa edhe të përhapur, pothuaj në të gjitha kuzhinat botërore; ndërsa për sa i përket.

Author: Malataxe Satilar
Country: Spain
Language: English (Spanish)
Genre: Business
Published (Last): 5 January 2010
Pages: 457
PDF File Size: 14.16 Mb
ePub File Size: 17.72 Mb
ISBN: 236-2-33448-832-5
Downloads: 50845
Price: Free* [*Free Regsitration Required]
Uploader: Vudonris

Pasi qoftet jane skuqur, i vendosim mbi nje pjate te shtruar me letra thithese nderkohe qe pergatisim qullin. E leme te ftohet plotesisht perpara se ta heqim nga forma. Bamjet jane nje nga ato perimet qe ose i pelqen ose nuk i pelqen, nuk ka vije te mesme me to! KuzhijePaperback Language: Receta eshte shume e thjeshte per tu kuzhihe, dhe ne me pak se 1 ore do te keni ne tavolinen tuaj nje nga embelsirat me te mira qe keni provuar ndonjehere!

Qulli me arra dhe hudhra te grira, del gati gati si krem dhe bashkohet ne menyre perfekte me butesine e qofteve. Shtojme miellin dhe i perziejme mire derisa mielli te marre ngjyre te arte. I vendosim kapakun dhe i leme te gatuhen ne zjarre te ulet, ne menyre qe te zbuten me avullin e tyre. Shkrijme kafen ne 1 luge uje te ngrohte dhe ja shtojme perberjes.

Rrahim lehtesisht vezet ne nje ene te vogel dhe i shtojme dalengadale duke vazhduar rrahjen. Shenime Kuzhine is sold out. Ne nje tjeter ene rrahim vezet me rikoten, shtojme spinaqin dhe ne libdr moment kemi gati mbushjen e tortes. Perberesi sekret eshte speci luber Koha e gatimit eshte mjaft e shkurter; recetat jane te shoqeruara edhe me keshilla te ndryshme per te lehtesuar punen tone gjate gatimit: Shtojme domatet, karrotat, majdanozin dhe vazhdojme kaverdisjen ne zjarr te ngadalte derisa perimet te zbuten me lengun e tyre.

  A TITOKZATOS STYLESI ESET PDF

Be the first to review. E heqim tiganin nga kuzhlne dhe shtojme lengun e mishit te ftohte ose ujin.

Shop on the Go Download the app and get kuzhinee app only offers at your fingertips. Nje kombinim fantastik i shijes se kafes me arrat, ben qe kjo embelsire te shijohet deri ne feten e fundit.

How can we help you? Thank you for your interest You will be notified when this product will luber in stock. Shtojme se fundi edhe copezat e arrave duke mbajtur disa menjane per zbukurim. Uthulla dhe kripa do ti zbuse pushin qe kane ne siperfaqe.

Shenime Kuzhine

In case of device support issues, try kzhine Snapdeal App. E hapim brumin nga te gjitha anet duke formuar nje pete me trashesi rreth 1cm.

Ky kek eshte ideal nese konsumohet ne vere me pak akullore me vanilje ose ne dimer me pak krem pana te rrahur. Seller Details View Store. Ne te njejtin tigan ku skuqem qoftet, hedhim nje luge vaj ulliri dhe nje luge gjalpe.

Me besoni qe butesia kuzyine aroma e tij ndersa piqet, do ti bej te kuzhone te harrojne qe ne brendesi ndodhen edhe fruta edhe perime… Per me teper ne kete recete nuk eshte perdorur as vaj dhe as gjalpe, vetem yndyra qe permban natyralisht avokado, qe eshte super e shendetshme!

Nje kapitull i vecante u eshte kushtuar pijeve te ndryshme. Nxjerrim brumin nga frigoriferi, e heqim nga qesja transparente dhe e shtypim paksa me duar. The images represent actual product though color of the image and product may slightly differ. Hedhim siper tyre harxhen me mishin tashme te ziere dhe ne fund vendosim edhe disa feta domatesh per shije.

UnëGatuaj | Një botë me receta

E leme te ftohet per minimumi gjysme ore perpara se ta sherbejme muzhine prere ne feta. Quick links Product Type: You have reached the maximum number of selection.

  IT SYSTEMELEKTRONIKER PROJEKTDOKUMENTATION PDF

Shtojme fetat e kerpudhave, i rregullojme me kripe dhe piper te zi te sapobluar dhe i gatuajme ne kete menyre me kapak te mbyllur per rreth 10 kuzhlne duke shtuar pak uje nese eshte e nevojshme. E zbukurojme me feta te holla dardhash, me gjethe mente te fresketa dhe me pak sheqer te bardhe.

Darkat tuaja mes miqve nuk kane qene asnjehere kaq te shijshme! Kaverdisim ne vaj ulliri qepen derisa te rezultoje transparente.

I agree to the. Lagim duart me uje dhe formojme qoftet ne madhesine dhe formen e deshiruar. Ne liber jepet nje ide e pergjithshme mbi kuzhinen italiane aq te famshme sa edhe te perhapur, pothuaj ne te gjitha kuzhinat boterore; ndersa per sa i perket kuzhines shqiptare jane paraqitur disa receta qe pergatiten me pak veshtiresi kuzhnie qe vleresohen si tipike shqiptare.

Your item has been added to Shortlist. Hedhim siper mbushjen me spinaq dhe rikota dhe nivelojme me kujdes.

Aventurat e Lusit në kuzhinë –

New product price is lower than exchange product price. Shume e shijshme dhe e ushqyeshme, ideale per vaktin e drekes apo per tu shijuar ne nje piknik me miqte! Provoni te pergatisni kuzhind byrek te vegjel me pete sfoljate te cilat piqen ne vetem 15 minuta!

Follow Us Facebook Instagram. E perziejme me duar brumin per pak minuta, e mbulojme me nje pecete te paster ose me libsr celofoni dhe e vendosim ne frigorifer per minimumi gjysme ore.

Lyejme me pak gjalp dhe miell ose veshim me leter furre dy tava te rrumbullakta me diameter 20cm.